روش صحیح جابجایی گل و گیاه

روش صحیح جابجایی گل و گیاه

شاید بتوان گفت یکی از حساس ترین مراحل بسته بندی اثاثیه منزل و اسباب کشی، جابجایی گل و گیاه می باشد. گیاهان در طی جابجایی نیاز به مراقبت ویژه دارند. اصول اسباب‌کشی در حمل و نقل گیاهان باید رعایت گردد تا همه چیز به خوبی پیش رود. از دلایل حساسیت بالای این مرحله این است که گل و گیاه را نمی توان بسته بندی کرد و چون موجودی زنده می باشد نیاز به ظرافت های رفتاری و انسانی دارد. روش صحیح جابجایی گل و گیاه در اسباب کشی از دو جنبه اهمیت دارد: سالم ماندن گلدان و سالم ماندن خود گیاه و ساقه های آن.
دریافت مشاوره و رزرو سرویس
برای دریافت مشاوره رایگان در زمینه اسباب کشی یا بسته بندی با کارشناسان نیکا پک در ارتباط باشید.
فهرست محتوا

مشکلات شایع در جابجایی گل و گیاه در اسباب کشی

 • ممکن است در حین جابجایی، در میان انبوهی از لوازم بروند و شکسته شوند.
 • برخی از گیاهان به شرایط محیطی حساس هستند و چنانچه دما و محل نگهداری آنها عوض شود ممکن است پژمرده شده و یا از بین بروند.
 • در مسافت های طولانی احتمال خرابی گل و گیاه بیش تر است.
 • چنانچه محیطی که گل و گیاه در آن در حال انتقال است؛ گرم و بدون هوا باشد گیاه به تدریج آسیب می بیند.

این مشکلات وقتی اهمیت دو چندان پیدا می کنند که گل و گیاه زینتی و گران قیمت باشند. اما ما نمی خواهیم شما را نگران کنیم. به همین خاطر در ادامه به شما راهکارهایی از فرایند بسته بندی اثاثیه منزل را ارائه می دهیم تا از ایجاد چنین مشکلاتی جلوگیری شود.

بسته بندی گل و گیاه

چه کارهایی قبل و بعد از بسته بندی و جابجایی گل و گیاه باید انجام دهیم؟

 1. بسته بندی اصولی ظروف گل و گیاهان بنا به جنس آنها که توسط کارگر اسباب کشی تهران بایستی انجام شود.
 2. آب دادن به گیاهان قبل از جابجایی (برای جلوگیری از ریزش خاک)
 3. در انتخاب روز جابجایی دقت کنید و زمانی را انتخاب کنید که آب و هوا مناسب باشد.
 4. می توان برای جلوگیری از ریزش خاک از سلفون یا روزنامه هم استفاده کرد. به این ترتیب که سطح خاک را با روزنامه یا سلفون پوشانده و آن را با چسب به بدنه گلدان بچسبانید.
 5. قبل از سفر، گیاهان را هرس کنید تا وزن گیاه از تمام جهت ها یک اندازه شود و در هنگام بلند کردن، وزن یک قسمت بیشتر از قسمت دیگر نباشد و گلدان واژگون نشود.
 6. از برگ ها با کاغذهای بزرگ یا کیسه های پلاستیکی محافظت کنید.
 7. گلدان های کوچک را در جعبه قرار دهید و تا جایی که می توانید؛ اجازه ندهید فضای خالی وجود داشته باشد. برای جلوگیری از تکان خوردن گلدان ها می توانید از فوم یا روزنامه هم استفاده کنید.

نحوه بسته بندی گیاهان آپارتمانی

اگر به هر دلیلی نمی توانید گیاهان را همراه خود ببرید، می توانید:

 1. آنها را قلمه بزنید. (یک برش کوچک از هر گیاه جدا کرده، ناحیه بریده شده را با یک دستمال مرطوب پیچیده و آن را در کیسه پلاستیکی قرار دهید. بدین ترتیب می توانید از طریق کاشت این قلمه ها در منزل جدید باز هم از داشتن گیاهان قدیمی لذت ببرید.
 2. تعدادی از آن‌ها را به اطرافیان ببخشید.

و نکته ای که در آخر باید به آن اشاره کنیم این است که روش صحیح جابجایی گل و گیاه آخرین مرحله در بسته بندی لوازم شرکت یا منزل و جابجایی آن توسط شرکت حمل اثاثیه منزل از تهران به شهرستان یا درون شهری می باشد. گل و گیاه را باید در آخرین مرحله اسباب کشی در ماشین باربری قرار داد. همچنین اولین چیزی که از ماشین باربری خارج می شود نیز گیاهان هستند.

سخن پایانی درباره روش صحیح جابجایی گل و گیاه

اسباب کشی گیاهان نیاز به دقت و توجه ویژه ای دارد تا از هرگونه آسیب احتمالی جلوگیری شود. در این مطلب به روش صحیح جابجایی گل و گیاه در طی یک اسباب کشی پرداختیم. کارشناسان تخصصی شرکت نیکا پک با کمال میل آماده خدمت رسانی به شما عزیزان می باشند.

سایر مقالات نیکا پک

اشتراک گذاری محتوا :

1 دیدگاه دربارهٔ «روش صحیح جابجایی گل و گیاه»

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تماس مستقیم : ۰۲۱۲۲۱۴۰۹۶۱