وظایف شرکت باربری

وظایف شرکت باربری چیست؟

امروزه حمل و نقل وسایل به لطف پیشرفت انواع وسیله نقلیه و روش های گوناگون رونق بسیار زیادی گرفته است. به خصوص در شهرهای بزرگ مانند تهران می بینم که شرکت های زیادی تحت عنوان اتوبار یا ارائه دهنده خدمات باربری فعالیت دارند. افرادی که به این خدمات نیاز دارند، باید حتما قبل از همه چیز از بین شرکت های مختلف فعال در این عرصه سراغ گزینه متناسب با نیاز خود بروند. در همین راستا باید بدانند که وظایف شرکت باربری چیست و از آنها باید چه انتظاراتی داشته باشند.
دریافت مشاوره و رزرو سرویس
برای دریافت مشاوره رایگان در زمینه اسباب کشی یا بسته بندی با کارشناسان نیکا پک در ارتباط باشید.
فهرست محتوا

شرح وظایف شرکت باربری

شناخت وظایف شرکت اتوبار تهران و ارائه دهندگان خدمات باربری به شما اجازه می دهد در زمان حمل و نقل وسایل خود توسط این شرکت ها، روند دریافت خدمات را به بهترین شکل طی کنید.

اولین وظیفه ای که یک شرکت باربری در قبال وسایل مشتریان خود دارد و داشتن احساس مسئولیت در قبال آنها است. شرکت اتوبار باید در صورت بروز هر گونه خسارتی آن را پرداخت نماید. اما می‌ توان کلیه وظایف شرکت اتوبار را در دسته بندی های مختلفی مورد بررسی قرار داد که در ادامه این موارد را با هم مرور می کنیم.

ارائه مشاوره حرفه ای

یک شرکت باربری خوب همواره تیمی حرفه ای برای ارائه مشاوره های لازم به مشتریان خود در نظر گرفته است که آنها را در این زمینه راهنمایی می ‌کند.
طی این مشاوره ها شرکت مورد نظر باید از اهداف و نیاز های مشتریان خود باخبر شود و سپس راهکاری متناسب با نیاز آنها را ارائه دهد.

از سوی دیگر راهنمایی‌ های لازم که توسط متخصصان با تجربه مشتریان داده می شود، به آنها کمک می کند که زمان مناسب برای باربری، وسیله نقلیه مورد نیاز برای حمل و نقل و… را مشخص کنند.

محاسبه و اعلام هزینه ها

یک شرکت باربری مناسب وظیفه دارد که حتماً قبل از شروع اسباب‌ کشی هزینه‌ های لازم برای این کار را به صورت دقیق محاسبه کرده و آن را به مشتری اعلام کند.

در بسیاری از موارد می‌ بینیم که شرکت های نامعتبر، بعد از اتمام اسباب کشی یا حمل و نقل وسایل، قیمتی متفاوت با هزینه اولیه را به مشتری اعلام می کنند. این موضوع قطعا باعث سلب اعتماد مشتری از این شرکت ها خواهد شد.

اما یک شرکت اتوبار حرفه ای همواره به فاکتورهای مختلفی مانند فاصله مورد نظر بین مبدا و مقصد، حجم وسایلی که قصد جابجایی آن را دارید، وسیله نقلیه مورد نیاز، نیروی کار انسانی برای بسته بندی و انتقال وسایل و… توجه دارد.

در نظر داشتن تمامی پارامترهای اجازه می دهد تا قیمت نهایی حمل و نقل صورت دقیق و مطمئن محاسبه و به مشتری اعلام شود.

در اختیار داشتن وسیله نقلیه مناسب

یک شرکت باربری حرفه ‌ای باید حتماً برای شرایط مختلف، وسایل نقلیه گوناگونی در اختیار داشته باشد که به راحتی تمامی نیازهای مشتریان را پوشش دهد. از سوی دیگر نوع وسیله نقلیه مورد نیاز روی قیمت نهایی حمل و نقل تاثیر زیادی دارد و از همین رو باید به آن توجه ویژه داشته باشید.

وسایل نقلیه مختلف مانند وانت بار، نیسان، خاور، کامیونت و تریلی برای حمل و نقل بار ها و حجم متفاوت در نظر گرفته شده است.

نوع وسیله نقلیه انتخاب شده باید با توجه به میزان حساسیت وسایل مورد نظر شما و حجم آنها انتخاب شود و در صورتی که وسیله نقلیه بزرگتر از میزان نیاز شما باشد، شاهد افزایش هزینه‌ ها خواهید بود.

البته در بسیاری از موارد مشتریان به اشتباه برای کاهش هزینه های خود تمایل به استفاده از وسایل نقلیه مانند وانت نیسان دارند. در چنین شرایطی بهتر است به یاد داشته باشید که همیشه این وسایل نقلیه ارزان گزینه های خوبی برای شما نیستند.

از سوی دیگر شرکت باربری مورد نظر شما باید وسایل نقلیه سالم و با کیفیتی را در اختیارتان قرار دهد که احتمال بروز مشکلات در زمان کار را به حداقل برساند.

تهیه و اعلام لیست تجهیزات و وسایل مورد نیاز

در بسیاری از موارد برای بسته بندی و حمل و نقل وسایل گوناگون، به تجهیزات و وسایل خاصی نیاز خواهید داشت. بسیاری از شرکت های حرفه ای در زمینه حمل و نقل وسایل، تجهیزات مورد نیاز برای بسته بندی و انتقال اثاثیه را در اختیار دارند.

اعلام کردن موضوع به مشتریان باعث می‌شود تا آنها هیچ دغدغه اضافه ‌ای در خصوص تهیه این تجهیزات نداشته باشند و بتوانند تمرکز خود را بر روی انجام سایر فعالیت های مهم معطوف کنند. این مورد قطعاً باعث می‌شود تا روند دریافت خدمات باربری به بهترین شکل و با سرعت کافی انجام شود.

در اختیار داشتن نیروی انسانی آموزش دیده

یک شرکت باربری مناسب باید حتماً نیروی انسانی متخصص برای بسته بندی و حمل و نقل وسایل را در اختیار داشته باشد. از سوی دیگر این شرکت ها باید حتما هزینه مربوط به دستمزد کارگر خالی اسباب کشی را به صورت منظم پرداخت کنند تا هیچگونه بی‌ عدالتی در حق آنها به وجود نیاید.

پارامترهای مختلفی مانند طبقه مورد نظر در ساختمان، حجم وسایل و میزان حساسیت آنها روی دستمزد کارگران تاثیر گذار است. از طرفی نیروی انسانی مورد برای انجام کار وقتی از نظر مالی تامین شده باشد با دقت و تمرکز بیشتری وظایف خود را انجام خواهد داد.

تنظیم قرارداد معتبر

یکی از وظایف شرکت اتوبار در قبال مشتری، عقد قرارداد معتبر و قابل اطمینان است. در این قرارداد بندها و مواد مختلفی ذکر شده که مشتری و شرکت باربری باید حتماً بر سر آنها توافق داشته باشند. در این قرارداد باید تمام نکات کلیدی و هشدارهای لازم در اختیار مشتری قرار داده شود تا قبل از امضا کردن نسبت به آنها آگاهی کامل پیدا کند.

بعد از اینکه دو طرف توافقات لازم را انجام دادند، نوبت به امضا کردن قرارداد و شروع روند حمل و نقل وسایل میرسد. وجود این قراردادها باعث می‌ شود تا مشتریان بتوانند با خیال راحت و اطمینان خاطر از خدمات باربری یک شرکت استفاده کنند.

انجام خدمات به صورت متعهدانه

یک شرکت باربری باید به تمامی تعهدات خود که در قرارداد ذکر کرده پایبند باشد و در زمینه اجرای آنها به بهترین نحو تلاش خود را بکند. از آنجایی که در زمان اسباب کشی را حمل و نقل وسایل با برنامه‌ریزی‌ های بسیار دقیق انجام می دهیم، هرگونه سهل انگاری از طرف شرکت باربری می‌ تواند باعث اختلال در روند کارهای ما شود.

در چنین شرایطی قطعاً شاهد به هدر رفتن زمان و هزینه خود خواهید بود. از سوی دیگر یک شرکت اتوبار حتما باید در قبال وسایل و اثاثیه مشتریان خود احساس مسئولیت کافی داشته باشد. وجود این احساس مسئولیت در تمام مراحل بسته بندی، بارگیری، حمل و نقل، تخلیه و چینش وسایل باعث می شود تا روند کار به بهترین نحو ممکن صورت پذیرد.

بیمه کردن وسایل مشتری در زمان حمل و نقل

یکی از وظایف شرکت های حمل اثاثیه منزل از تهران به شهرستان تامین امنیت اثاثیه مشتریان خود است. احتمال بروز حوادث مختلف در زمان حمل و نقل وسایل همیشه وجود دارد و ارائه بیمه نامه معتبر به مشتریان باعث می‌ شود تا به آنها اطمینان دهیم که روند کارها با کیفیت و دقت کافی انجام خواهند شد.

از سوی دیگر وجود این بیمه نامه ها این باعث می‌شود تا هرگونه خسارت احتمالی به راحتی جبران شود. با اینکه برای بیمه کردن بار ممکن است هزینه کمی را متحمل شوید، اما مزایای آن قطعاً برای شما بسیار بیشتر خواهد بود و بهتر است استفاده از بیمه نامه در زمان حمل و نقل وسایل را جدی بگیرید.

در اختیار داشتن رانندگان حرفه‌ ای

در بسیاری از موارد شاهد این هستیم که روند کار راننده بر نتیجه نهایی کار حمل و نقل تاثیر زیادی دارد. در کنار کارگر باربری غرب تهران، راننده حرفه ای با پیچیدگی‌ های کار حمل و نقل وسایل حساس آشنایی دارد و می تواند با موفقیت وظیفه ‌ای که به او محول شده است را انجام دهد. یک راننده خوب برای انجام خدمات باربری باید ویژگی های خاصی داشته باشد که در ادامه نگاهی به این موارد خواهیم انداخت.

● داشتن دانش فنی کافی در خصوص تعمیر وسیله نقلیه: در برخی موارد می‌ بینیم که در طول مسیر مورد نظر برای حمل و نقل وسایل مشکلاتی برای خودرو به وجود می آید. راننده باید بتواند این مشکلات را به راحتی شناسایی کند و نسبت به برطرف سازی آنها اقدام نماید.

● خونسردی و آرامش: انجام هرگونه حرکت عجولانه و بدون برنامه ریزی باعث آسیب رسیدن به بار خواهد شد و از همین رو راننده باید همواره بتواند آرامش و خونسردی خود را حفظ کند.

● صداقت و تعهد: از آنجایی که بسیاری از مشتریان برای حمل و نقل وسایل خود برنامه ریزی های دقیق انجام می دهند، رانندگان موظف است که خود را با این برنامه ریزی ها سازگار کنند و در بهترین زمان ممکن خود را به محل مورد نظر برسانند.

همچنین اگر به هر دلیلی مشکلی به وجود آمد که تاخیر در رسیدن به مقصد را در پی داشت، باید حتما دلیل این کار را به اطلاع مشتری برسانند.

● داشتن مجوز های لازم برای رانندگی: برای رانندگی با وسایل نقلیه مختلف نیاز به گواهینامه ها و مجوز های متفاوتی است که فرد مورد نظر حتما باید آنها را دارا باشد.

سخن نهایی

در این مطلب سعی کردیم با توضیح دادن وظایف شرکت اتوبار شما را با نحوه عملکرد آنها آشنا کنیم. از آنجایی که امروزه شرکت های مختلفی در این زمینه فعالیت دارند، بهتر است قبل از انتخاب یک مورد، ببینید که آیا آن شرکت نسبت به انجام وظایف خود جدی است یا خیر.

همچنین شما می توانید برای مطرح کردن سوالات بیشتر خود و دریافت راهنمایی های تخصصی برای دریافت خدمات باربری تهران، با متخصصین ما در سایت نیکاپک تماس بگیرید و مشکلات خود را با آنها در میان بگذارید.

 

سایر مقالات نیکا پک

اشتراک گذاری محتوا :

1 دیدگاه دربارهٔ «وظایف شرکت باربری چیست؟»

  1. سلام در حمل بار بین شهری،آیا باربری وظیفه اش فقط صدور بارنامه هست و معرفی یک راننده‌ و کامیون؟ اگر راننده و کامیون حقه باز از کار در اومدن.آیا باربری بیگناه هست؟؟

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تماس مستقیم : ۰۲۱۲۲۱۴۰۹۶۱